Társadalmi Innovációs Akadémia

2015. szeptember 21., 17:00
Célja: a helyi változási folyamatok, a társadalmi innováció beindításához szükséges ismeretek közérthető formában történő átadása, az Egyetem és professzorainak „házhoz vitele”.

Formája: 4 db 2x50 perces előadásból álló nyitott, népfőiskola-jellegű képzési forma. Az előadásokat videóra vesszük és az érdeklődők számára kérésükre elérhetővé tesszük.

Célcsoportja: az edelényi, encsi, szikszói járások helyi fejlesztésének térségi és térségen kívüli (elszármazott, potenciális partner) stake-holderei, a projektbe bevont fiatalok – alkalmanként 40 fő. A képzés tehát nyitott a térségen kívüli, főként miskolci, a mintatérséggel kapcsolatot kereső résztvevők számára is.

Helye: Edelény - Kastélysziget

Témakörei és tervezett időpontjai:

1. alkalom: 09.11. 13.00-14.50
    1. A társadalmi jól-lét finanszírozási forrásai (Prof. Dr. Kocziszky György)
    2. Hálózatok csapdájában? – társadalmi és gazdasági hálózatok szerepe a fejlődésben (Veresné Prof. Dr. Somosi Mariann)

1. alkalom: 09.18. 13.00-14.50
    1. Munka vagy munkahely? – a posztmodern foglalkoztatási modell (Prof. Dr. G. Fekete Éva)
    2. Kerüljünk fel a térképre! – térségi márkaépítés (Prof. Dr. Piskóti István)

1. alkalom: 09.25. 13.00-14.50
    1. Mindennapi pénzügyeink (Dr. Bozsik Sándor)
    2. SMART-korszak - Az információs társadalom kihívásai (Dr. Sasvári Péter)

1. alkalom: 10.02. 13.00-14.50
    1. A jövő kifürkészhető útjai – a fenntartható fejlődés vágya és lehetőségei (Dr. Tóthné Prof. Dr. Szita Klára)
    2. Előítéletek és konfliktuskezelés helyi közösségekben (Csemáné Dr. Váradi Erika)

A felhívás letöltése.

A részvétel ingyenes, de előzetes jelentkezés szükséges!

Jelentkezés a http://goo.gl/forms/nnhc9772Te címen.